Konferencja międzynarodowa "Pół wieku później. List biskupów polskich do niemieckich z 18 listopada 1965 r." (17.11.2015)

17 listopada 2015 r. na naszej uczelni odbędzie się międzynarodowa (polsko-niemiecko-ukraińska)  konferencja naukowa, której tematem będzie List biskupów polskich do niemieckich z 18 listopada 1965 roku. Konferencja odbędzie się w przeddzień 50. rocznicy ogłoszenia Listu. Naukowcy z Polski, Niemiec i Ukrainy będą mówić o okolicznościach powstania i konsekwencjach Listu w perspektywie politycznej, historycznej i teologii pojednania.

Konferencja jest organizowana przez UKSW, IPN i Fundację Konrada Adenauera. Miejsce: UKSW, ul. Dewajtis 5, aula Jana Pawła II, początek o godz. 10.00.

O godz.12.15 przewidziana jest konferencja dla mediów pt. List, który odmienił oblicze Europy z udziałem abp. prof. Henryka Muszyńskiego, porf. Antoniego Dudka i prof. Klausa Ziemera.

Pobierz program

Za udział w konferencji można uzyskać 0,5 pkt.

grupy zobowiązane do uczestnictwa i opiekunowie:

dk1, do1, em1 - dr M. Laskowska

dk2, do2 - dr D. Jaszewska

podczas trwania zajęć w Auli Jana Pawła II studenci wraz z prowadzącym zajęcia uczestniczą w konferencji