Niestacjonarne

Studia z teologii ogólnej w przypadku studiów niestacjonarnych /płatnych/   trwają   6 lat

PROGRAM STUDIÓW

Proponujemy studentom bogaty i różnorodny program edukacyjny z kanonu teologicznego w różnych specjalnościach: biblistyka, teologia fundamentalna, teologia środków społecznego przekazu, teologia dogmatyczna, teologia pastoralna, teologia ekumeniczna, religiologia, homiletyka, katechetyka, liturgika, misjologia, teologia duchowości, teologia moralna.

Poprzez wybór seminarium magisterskiego w ramach konkretnej specjalizacji student ma możliwość dogłębnego poznania zagadnień szczegółowych określonej dziedziny teologicznej.

W ramach Instytutu Teologii istnieje możliwość uzyskania przygotowania katechetyczno-pedagogicznego, które uprawnia absolwenta do wykonywania zawodu nauczyciela religii, pozwala zdobyć wiedze i konkretne, przydatne w pracy w szkole umiejętności. Służą temu zajęcia z pedagogiki, psychologii, dydaktyki oraz katechetyki.

DROGI KANDYDACIE!

Studia teologiczne na specjalności Teologia Ogólna to:

*      Gruntowna humanistyczna edukacja (obejmująca szeroką gamę przedmiotów teologicznych, filozoficznych i specjalistycznych w danej dziedzinie)

*      Cenieni specjaliści w wielu dziedzinach teologii, znani w kraju i zagranicą

*      Dobra atmosfera studiów w elitarnej grupie