I Kongres Teologii Praktycznej pod hasłem Polska krajem misyjnym?. 1050. lat po przyjęciu chrześcijaństwa w Polsce.(19-21 września 2016 r.)

Wydział Teologiczny UKSW serdecznie zaprasza na I Kongres Teologii Praktycznej, który odbędzie się w dniach 19-21 września 2016 r. pod hasłem:

Polska krajem misyjnym?. 1050. lat po przyjęciu chrześcijaństwa w Polsce.

Jest to wspólna inicjatywa Polskiego Stowarzyszenia Pastoralistów, Stowarzyszenia Katechetyków Polskich i Stowarzyszenia Homiletów Polskich. Specjaliści z różnych dyscyplin teologicznych pragną pochylić się nad sytuacją Kościoła w Polsce po 1050. latach chrześcijaństwa oraz wytyczyć kierunki do dalszej pracy duszpasterskiej wobec dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych i chorych. Prowadzona refleksja ma się wpisać w wezwanie papieża Franciszka zawarte w adhortacji Evangelii gadium do podążania drogą nawrócenia pastoralnego i duszpasterstwa misyjnego, które wymaga rezygnacji z wygodnego kryterium duszpasterskiego że <<zawsze się tak robiło>> (EG 25; 33).

Pobierz program