Dr Dominika Żukowska-Gardzińska

I A. OBSZARY BADAŃ

teologia kultury, dialog religii i kultury, teologia ciała, problematyka tożsamości

I B. FIELDS OF RESEARCH

theology of culture, religion and culture in dialogue, theology of the body, problems of identity

II DYDAKTYKA

Zajęcia prowadzone / Courses taught

III WYKAZ PUBLIKACJI NAUKOWYCH

Monografie naukowe redagowane

1.   Program wychowawczy oparty na wartościach według Jana Pawła II, Warszawa 2007.

2.   Dziękujemy za wartości, Warszawa 2009.

3.   Przewodnik dla narzeczonych i małżeństw, Warszawa 2010; Warszawa 2012 (2 wydanie).

4.   (współred.: W. Kawecki, J. S. Wojciechowski), Kultura wizualna - teologia wizualna, Warszawa 2011.

5.   (oprac. i współred.), Nauczanie o małżeństwie i rodzinie. Antologia tekstów 1925-1981, Warszawa 2012.

6.   (oprac. i współred.), Kard. Stefan Wyszyński, Indeks nauczania o małżeństwie i rodzinie, Warszawa 2012.

7.   (red. prowadzący), Mały słownik aksjologiczny, Warszawa 2013.

Artykuły naukowe

1.   Funkcja słowa w cyberkulturze, w: Słowo w kulturze współczesnej, red. W. Kawecki, K. Flader, Warszawa 2010, s. 234-245.

2.   Splot etyki i estetyki w ujęciu ciała w kulturze, "Studia Theologica Varsaviensia" 1(2010), s. 113-128.

3.   Etos widzenia. Wokół teologii ciała Jana Pawła II, w: Kultura wizualna - teologia wizualna, red. W. Kawecki, J. S. Wojciechowski, D. Żukowska-Gardzińska, Warszawa 2011, s. 371-381.

4.   Wielokulturowe symbole oczyszczenia po śmierci w kontekście wartości słowa Bożego, w: Aksjologiczne aspekty Pisma Świętego, red. Z. Struzik, Warszawa 2012, s. 119-131.

5.   Solidarność to znaczy jeden i drugi, w: Brama do wolności, red. Z. Struzik, P. Skibiński, Warszawa 2012, s. 277-293.

6.   Ciało jako "locus theologicus", w: Wierzyć i widzieć, red. K. Flader, D. Jaszewska i in., Sandomierz 2013, s. 455-460.

Serie naukowe redagowane

Europe of the 21st Century. New Perspectives, Wydawnictwo Adam Marszałek, członkini międzynarodowego "Scientific Board"

Czasopisma naukowe redagowane

"Kultura - Media - Teologia", członek redakcji