MOST

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej rekrutacji do Programu Mobilności Studentów i Doktorantów MOST.

Pobierz broszurę

Działający od prawie 15 lat Program umożliwia studiowanie na jednym z ponad dwudziestu najlepszych ośrodków akademickich w Polsce, a każda zainteresowana osoba z pewnością znajdzie w nim ofertę dla siebie. ?MOST? ma ich ponad 1000 na studiach licencjackich oraz kolejny 1000 na studiach uzupełniających magisterskich. Oczywiście także osoby studiujące w systemie jednolitych studiów magisterskich znajdą coś dla siebie, a pakiet ponad 200 ofert skierowany jest wyłącznie do doktorantów.

Co najistotniejsze Program ?MOST? umożliwia studiowanie  na uczelni przyjmującej nie tylko na takim samym kierunku jak na uczelni macierzystej, ale także na kierunku pokrewnym. Skorzystanie z oferty Programu jest możliwe nawet wtedy, gdy było się już uczestnikiem Programu Erasmus. Zasada oczywiście działa również w drugą stronę ? bycie MOST-owiczem nie uniemożliwi wyjazdu ?na Erasmusa?.

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednym z ponad dwudziestu polskich uczelni partnerskich.

Udział w Programie jest bezpłatny i niezależny od trybu studiów.

O miejsce z MOST-owej oferty mogą się ubiegać:

• studenci po ukończeniu drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich;
  • studenci po ukończeniu drugiego semstru studiów na studia I stopniach;
  • studenci po ukończeniu pierwszego semstru na studia II stopnia;
  • doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich.

MOST to możliwość:

• realizacji programu studiów na uczelni innej niż macierzysta;
  • wyboru dodatkowych, związanych z zainteresowaniem Studentki/Studenta, zajęć dydaktycznych;
  • nawiązania kontaktu ze specjalistami w danej dziedzinie, pracującymi na uczelni innej niż macierzysta;
  • korzystania z księgozbioru innej uczelni, wykonywania kwerend bibliotecznych poza ośrodkiem macierzystym;
  • prowadzenia badań do pracy seminaryjnej, magisterskiej, czy dysertacji doktorskiej w środowisku powiązanym z przedmiotem analiz;
  • nawiązania kontaktów ze środowiskiem naukowym innego wydziału, instytutu, katedry;
  • wykazania się, także przed przyszłym pracodawcą, umiejętnością adaptacji do nowych warunków, mobilnością.

Studentka/Student nie może, w ramach uczestnictwa w Programie MOST, studiować na innym kierunku swojego uniwersytetu macierzystego.

Rekrutacja na Program MOST odbywa się dwa razy w roku:

• od 15 kwietnia do 15 maja (rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki)
  • od 30 października do 30 listopada (rekrutacja na semestr letni).

W tych okresach na stronie internetowej Programu aktywny jest link https://most.uka.uw.edu.pl/, umożliwiający zapoznanie się z aktualną ofertą MOST-u oraz założenie konta w systemie IRK MOST, za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji i uzyskuje status osoby ubiegającej się o udział w Programie MOST.

MOST krok po kroku - Instrukcja do pobrania
Porozumienie o programie zajęć wraz z wykazem zaliczeń - wersja edytowalna

Zakwaterowanie

Każdy uczestnik Programu MOST ma zagwarantowane zakwaterowanie w Domu Studenckim bez dodatkowych formalności. Wystarczy zgłosić to koordynatorowi uczelnianemu. Studenci przyjeżdzający na UKSW mieszkają w tych samych domach, co studenci uczelni i Prorgamu ERASMUS. Opłata jest taka sama dla wszystkich studentów.

Nowe domy studenckie:

1. Za miejsce w pokoju jednoosobowym 520,00 zł/ m-c
  2. Za miejsce w pokoju dwuosobowym 490,00 zł/ m-c
  3. Za miejsce w pokoju małżeńskim 520,00 zł/ m-c

Studenci przed zakwaterowaniem wpłacają miesięczną opłatę + kaucję zwrotną w wysokości 590 zł + kaucję bezzwrotną w wysokości 50 zł.

Stara zabudowa:

1. Za miejsce w pokoju jednoosobowym 415,00 zł/ m-c
  2. Za miejsce w pokoju dwuosobowym 375,00 zł/ m-c
  3. Za miejsce w pokoju trzyosobowym 300,00 zł/ m-c
  4. Za miejsce w pokoju dwuosobowym zamieszkały przez 1 osobę 550,00 zł/ m-c

Studenci przed zakwaterowaniem wpłacają :

• Z Polski opłatę miesięczną  + 40,00 zł
  • Obcokrajowcy opłatę miesięczną + 500,00 (kaucja zwrotna) + 40,00 zł

Wiecej informacji o Domach studenckich można znaleźć na stronie http://www.osiedleprzyjazn.pl/

Koordynator uczelniany

mgr inż. Beata Karpiuk
beata_karpiuk@uksw.edu.pl