Konferencja naukowa "Jan Paweł II w Kolumbii" (23.02.2018)

Katedra Misjologii Instytutu Dialogu Kultury i Religii Wydziału Teologicznego UKSW, Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Mazowsze.serce Polski zapraszają na konferencję "Jan Paweł II w Kolumbii" (ogólnopolska konferencja misjologiczna z serii Jan Paweł II w Ameryce Łacińskiej), która odbędzie się 23 lutego 2018 roku w sali 46 w godz. 10.00-13.00.

Pobierz plakat

Nekrolog

W dniu 16 lutego 2018 roku, w wieku 84 lat, zmarła śp. Czesława Bokwa, Mama ks. prof. Ignacego Bokwy. Społeczność Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała  Stefana Wyszyńskiego składa Księdzu Profesorowi wyrazy współczucia i obiecuje pamięć w modlitwie o Zmarłej.

Pogrzeb śp. Czesławy odbędzie się w poniedziałek, 19 lutego 2018 r., o godz. 14.00, w kościele św. Floriana w Koprzywnicy k. Sandomierza.

Dziekan i Rada Wydziału Teologicznego UKSW

Nekrolog

W dniu 12 lutego 2018 roku, w wieku 80 lat, zmarła śp. Krystyna Bachanek, Mama ks. dra hab. Grzegorza Bachanka. Społeczność Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała  Stefana Wyszyńskiego składa Księdzu Profesorowi wyrazy współczucia i obiecuje pamięć w modlitwie o Zmarłej.

Pogrzeb śp. Krystyny odbędzie się we wtorek, 27 lutego 2018 r., o godz. 10.30, w Bazylice św. Krzyża w Warszawie.

Dziekan i Rada Wydziału Teologicznego UKSW

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY Z PRZEDSTAWICIELEM GOOGLE NEWS LAB

Katedra Public Relations i Komunikacji Marketingowej oraz Koło Naukowe Studentów i Doktorantów "Public Relations w Social Media" zapraszają studentów i doktorantów na warsztaty pt. "Google News Lab: Newsgathering & Digital Storytelling - czyli jak efektywnie zbierać informacje i opowiadać historie w mediach społecznościowych". Warsztaty są dedykowane studentom, doktorantom oraz absolwentom studiów dziennikarskich. Spotkanie poprowadzi Daniel Rząsa, Teaching Fellow z Google News Lab, który na co dzień szkoli dziennikarzy redakcji medialnych w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej z wykorzystania narzędzi internetowych w pracy dziennikarzy.

GDZIE: UKSW w Warszawie, ul. Dewajtis 5, sala 116 (Aula Muzyczna)

KIEDY: 21 lutego 2018 (środa), godz. 18:30

Link do wydarzenia na Facebooku:

Plakat - pobierz

Informacja dla doktorantów pierwszego roku stacjonarnych studiów doktoranckich na WT UKSW

Komisja dnia 01.02.2018 r.podjęła decyzję o przyznaniu Stypendium z dotacji celowej na finansowanie działalności polegającej na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych.

Decyzja wejdzie w życie w momencie zatwierdzenia Regulaminu przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Załącznik nr 1 do Regulaminu przyznawania stypendiów badawczych - Wniosek

Załącznik nr 2 do Regulaminu przyznawania stypendiów badawczych - Umowa

Załącznik nr 3 do Regulaminu przyznawania stypendiów badawczych - Sprawozdanie

Regulamin stypendiów badawczych

Zaproszenie do współtworzenia monografii naukowej

Polskie Stowarzyszenia Pastoralistów wraz z Radą KEP ds. Młodzieży przygotowuje monografię naukową, do tworzenia której zapraszamy zarówno teologów, jak też przedstawicieli nauk społecznych. W publikacji mają się znaleźć artykuły ukazujące aktualny obraz duszpasterstwa młodzieży w Polsce, cechy współczesnej młodzieży oraz aktualne konteksty jej życia. Pragniemy też ukazać biblijno-teologiczne podstawy duszpasterstwa młodzieży, jak również problematykę tożsamości i formacji duchownych duszpasterzy młodzieży oraz animatorów świeckich. Chcemy też zaprezentować 6 wymiarów duszpasterstwa młodzieży:

·        Duszpasterstwo indywidualne (spowiednictwo i rozmowa duszpasterska)

·        Grupy i ruchy religijne

·        Lekcje religii, katechezy parafialne

·        Rekolekcje szkolne

·        Ewangelizacja stadionowo-uliczna

·        Media społecznościowe

Osoby zainteresowane zamieszczeniem artykułu w przygotowywanej pracy prosimy o przesłanie proponowanego tytułu i abstraktu do 5. lutego 2018 r. poprzez formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/forms/XOQLpxrYsQH5IPXG2

Autorzy, których propozycje Komitet Naukowy monografii zakwalifikuje do publikacji zostaną poinformowani indywidualnie poinformowani o wymaganiach wydawniczych. Jednocześnie informujemy, że tekst w wersji ostatecznej należy złożyć do 23 marca 2018 r.

Rekrutacja na praktyki w programie Erasmus+

W terminie 25.01-4.03.2018 r. otwarta jest rejestracja kandydatów na wyjazd na praktyki za granicą w programie Erasmus+. Wnioski uczestnictwa należy zgłaszać do koordynatora wydziałowego ds. programu Erasmus+, ks. prof. UKSW dr. hab. Bartosza Adamczewskiego.
Więcej informacji o procedurze rekrutacyjnej na stronie

Rekrutacja na studia w programie Erasmus+

W terminie 25.01-4.03.2018 r. otwarta jest rejestracja on-line kandydatów na wyjazd na studia za granicą w programie Erasmus+. Należy postarać się m.in. o opinię opiekuna roku, którą powinien on wystawić do dnia 4.03.2018 r. w systemie USOSweb.
Więcej informacji na stronie

Sympozjum Naukowe "Polska młodzież i wiara" (20.01.2018)

Wyższe Seminarium Duchowne Księży Pallotynów w Ołtarzewie we współpracy z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych UKSW oraz Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego SAC serdecznie zaprasza na sympozjum naukowe "Polska młodzież i wiara", które odbędzie się 20 stycznia 2018 r. w WSD w Ołtarzewie.

Pobierz program

Subskrybuje zawartość