Dziennikarstwo ogólne i Komunikacja medialno-kulturowa

DZIENNIKARSTWO OGÓLNE

  • Studenci i absolwenci Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW pracują w największych polskich mediachna stanowiskach reporterskich, redaktorskich; w działach promocji, reklamy i public relations, są webmasterami i administratorami stron internetowych w dużych korporacjach oraz pełnią funkcje rzeczników prasowych.
  • Warszawa jest siedzibą większości mediów ogólnopolskich. Tu skupia się życie polityczne i kulturalne kraju. Studia dziennikarskie w stolicy umożliwiają więc znalezienie pracy w branży już w czasie studiów.
  • Program zajęć pozwala studentom prawidłowo oceniać rzeczywistość, rozumieć zachodzące w świecie procesy i przemiany oraz krytycznie do nich podchodzić. Równolegle stawiamy na praktyczną naukę zawodu. Dysponujemy profesjonalnymi pracowniami w kampusie Dewajtis: Pracownia Podstawowych Technik Radiowo-Telewizyjnych, pracownią komputerową oraz salą kinową.
  • Kadra naukowa spełnia najwyższe standardy naukowe i komunikacyjne, prowadzi liczne konsultacje, służy pomocą i wsparciem udzielane w sprawach naukowych i osobistych. W trakcie warsztatów, prowadzonych również przez pracowników największych mediów w Polsce, prezentowane są unikalne materiały, służące zdobyciu praktyki zawodowej.
  • W Instytucie działają trzy koła naukowe: Koło Naukowe Studentów IEMiD UKSW, Koło Naukowe Public Relations w Social Media oraz Koło Naukowe Medioznawców Podróżników. Pracownicy i studenci Instytutu prowadzą również internetowe Radio UKSW. Angażują się w badania naukowe m.in. współorganizując konferencje i publikując w czasopismach Instytutu.

Strona specjalności - media.uksw.edu.pl

Informacje na temat rekrutacji -> www.rekrutacja.uksw.edu.pl

Internetowa Rejestracja Kandydatów

KOMUNIKACJA MEDIALNO-KULTUROWA

  • Nasi absolwenci przygotowani są do pracy w rozmaitych instytucjach kultury. Pracują w galeriach, teatrach, kinach, domach kultury – jako animatorzy i menedżerowie, a także w agencjach reklamowych i PR, na stanowiskach związanych z zarządzaniem w kulturze. Są znakomicie przygotowani do pracy we wszystkich rodzajach mediów, zwłaszcza w redakcjach związanych z kulturą i sztuką.
  • Program studiów daje teoretyczną i praktyczną znajomość języka nowych mediów. Student zdobywa praktyczne umiejętności z zakresu nauk informacyjno-komunikacyjnych. Oprócz podstaw z zakresu dziennikarstwa oferujemy pakiet przedmiotów z dziedziny kultury wizualnej i sztuki.
  • Nasze zajęcia fakultatywne odbywają się w instytucjach kultury, muzeach, kinach i teatrach.

Strona specjalności - media.uksw.edu.pl

Informacje na temat rekrutacji -> www.rekrutacja.uksw.edu.pl

Internetowa Rejestracja Kandydatów

Copyright © 2021 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach