- Aktualności
- Wydział
- Studia stacjonarne
- Studia niestacjonarne
- Studia doktoranckie
- Podyplomowe
- Podyplomowe Studium Teologii
- Podyplomowe Studia Formacji Biblijnej
- Podyplomowe Studia Kierownictwa Duchowego
- Podyplomowe Studia Biblijno-Pastoralne (Ad Licentiam)
- Podyplomowe Studia Teologii Apostolstwa i Teologia Życia Konsekrowanego
- Podyplome Studia Mariologii
- Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej
- Kurs "Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej"
- Kurs "Studium Mariologii"
- Kurs dla katechistów parafialnych
- Kurs Teologiczny (ad lauream)
- Kursy języka greckiego i hebrajskiego
- REKRUTACJA
- Nauka
Widmo prawdy – projekcja fałszu.
Agnieszka Napie..., 14/01/2021Nie tylko o Klossie i czterech pancernych
Wydawnictwo Naukowe UKSW opublikowało monografię prof. UKSW dr. hab. Grzegorza Łęcickiego Widmo prawdy – projekcja fałszu. Ekranowa indoktrynacja, manipulacja i propaganda na przykładzie fabularnych oraz serialowych obrazów wojny, okupacji i stalinizmu w kinematografii polskiej 1944-2019.
Autor przedstawił elementy manipulacji i propagandy obecne w polskich filmach fabularnych oraz serialach telewizyjnych dotyczących drugiej wojny światowej oraz początków Polski Ludowej. Przypomniał również fakty, by wyraźnie ukazać kontrast między prawdą historyczną a narracją ekranową.
Prezentowana praca wpisuje się w nurt badań i publikacji naukowych Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa dotyczących specyficznej analizy filmu jako przekazu medialnego. W dorobku IEMiD, a szczególnie Katedry Teologii Środków Społecznego Przekazu i Edukacji Medialnej znajdują się opracowania zbiorowe, które również ukazały się nakładem Wydawnictwa Naukowego UKSW:G. Łęcicki, M. Butkiewicz, P. Drzewiecki, D. Jaszewska, Film w perspektywie teologii mediów i edukacji medialnej, Warszawa 2017;Pokazać niewidzialne. Film religijny w perspektywie teologii środków społecznego przekazu i języka mediów, red. M. Butkiewicz, G. Łęcicki, Warszawa 2019. Wkrótce ukaże się kolejny tom z tej serii poświęcony filmowi jako przekazowi perswazyjnemu.
Książka „Relacje w cyberprzestrzeni” pod redakcją dr Aleksandry Graczyk.
Agnieszka Napie..., 25/11/2020Nakładem Wydawnictwa UKSW ukazała się książka „Relacje w cyberprzestrzeni” pod redakcją dr Aleksandry Graczyk. Publikacja zawiera artykuły młodych przedstawicieli świata akademickiego należących do Studenckiego Koła Naukowego Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa.
Niniejsze opracowanie jest zbiorem refleksji nad pojęciem cyberprzestrzeni w różnych jej aspektach. W poszczególnych rozdziałach publikacji Autorzy stawiają sobie za cel prześledzenie „cyklu życia” pojęcia cyberprzestrzeń - od początków poprzez ewolucję zagadnienia, kolejno ukazują cechy i znaczenie komunikacji oraz kształtowanie wizerunku w wirtualnym świecie, by następnie przedstawić pozytywne i negatywne aspekty tworzenia relacji interpersonalnych, a finalnie - skonkludować rozważaniem o przyszłości świata wirtualnego i przyjrzeć się możliwym kierunkom jego rozwoju.
Nowe, rozszerzone wykazy czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz wydawnictw monografii naukowych
Justyna Bednarczyk, 20/12/2019- KOMUNIKAT MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 17 grudnia 2019 r. w sprawie wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe
- Wykaz czasopism - teologia ISSN
- Wykaz czasopism - teologia punkty
Nowe, rozszerzone wykazy czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz wydawnictw monografii naukowych
Monografia dr Mileny Kindziuk z IEMiD w Warszawie pt. "Historyczne i polityczne aspekty komunikacji społecznej prymasa Józefa Glempa w okresie przełomu w Polsce w latach 1981-1992".
Agnieszka Napie..., 24/01/2019Ukazała się pierwsza monografia naukowa na temat prymasa Polski kard. Józefa Glempa, autorstwa dr. Mileny Kindziuk z Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW. Książka wpisuje się w historię naszej Uczelni, prymas Glemp był bowiem Wielkim Kanclerzem UKSW. Prezentacja książki, z udziałem kard. Kazimierza Nycza i ks. rektora Stanisława Dziekońskiego, miała miejsce w przeddzień szóstej rocznicy śmierci kard. Glempa, 22 stycznia 2019 r., w Sekretariacie Episkopatu Polski w Warszawie.
Monografia dr Mileny Kindziuk z IEMiD w Warszawie pt. "Popiełuszko. Biografia".
Agnieszka Napie..., 26/09/2018Ukazała się monografia dr Mileny Kindziuk z Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie pt. "Popiełuszko.Biografia". W książce po raz pierwszy publikowane są nowe, nieznane dotąd dokumenty; autorka uzyskała specjalne pozwolenie od władz kościelnych na kwerendę w archiwach, które nie są powszechnie udostępniane badaczom. Jest to najpełniejsza, unikatowa biografia bł. ks. Popiełuszki.
Inicjatywy Wydziału Teologicznego dofinansowane w ramach programu Działalność Upowszechniająca Naukę (DUN)
Justyna Bednarczyk, 27/03/2018UKSW otrzyma ponad 1,5 mln zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu Działalność Upowszechniająca Naukę (DUN).
Wśród dofinansowanych działań są również inicjatywy z Wydziału Teologicznego:
- Przygotowanie anglojęzycznej wersji 50 wybranych artykułów na 50-lecie Studia Theologica Varsaviensia w celu zwiększenia międzynarodowego oddziaływania periodyku (Wydział Teologiczny) - 52 766,00 zł;
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- …
- następna ›
- ostatnia »