Pisma studentów dziennikarstwa- kliknij, poczytaj!

"Je suis", First minute", magazyn polityczny, a nawet... "Świat malucha"!     Miało być "na niby", tylko na zajęcia. A wyszło "na poważnie", do czytania dla innych. Talent i zapał studentów sprawiły, że zajęcia ze specjalizacji prasowej, prowadzone przez dr Milenę Kindziuk z IEMiD, szybko przekształciły się w profesjonalne kolegia redakcyjne i w tworzenie prawdziwych czasopism!

Sylwetka Justyny Steczkowskiej, dwustronne obrazy  Andrzeja Wróblewskiego, festiwale muzyczne czy noc muzeów - o tym wszystkim można przeczytać w miesięczniku kulturalnym "Je suis".

Kliknij, poczytaj!

Studenckie programy wakacyjne przedstawia magazyn podróżniczy "First minute" w tekście: "WORK&TRAVEL, czyli podróżuj, zwiedzaj, ucz się". Są tam również inne artykuły pisane przez studentów z pasją i z polotem, na przykład  "Od autostopu do car-poolingu" czy premiery filmowe, teatralne i nowości książkowe.

Kliknij, poczytaj!

Pisma studenckie - nie znaczy mało poważne. Jedna grupa bowiem, pasjonatów politycznych, utworzyła pismo stricte polityczne. Pokazuje ono, jak przebiega kampania prezydencka w Polsce, ale także zawiera tekst o kampanii prezydenckiej w USA. Są analizy polityczne, takie same felietony, wywiady. I coś w rodzaju kryminału: tekst o morderstwach politycznych w Polsce.

Kliknij, poczytaj!

I na koniec coś, czego raczej nie należałoby się spodziewać na uczelni wyższej: pismo ... dla dzieci - "Świat malucha". Ale - z osobnym dodatkiem dla rodziców.

Kliknij, poczytaj!

Jeśli chcesz dołączyć do  zespołów redakcyjnych,  możesz się skontaktować z  redaktorem naczelnym danego pisma albo z opiekunem wszystkich magazynów - z dr Mileną Kindziuk (mkin@interia.pl)