Podyplomowe Studium Teologii

od 2022-06-01 09:00:00 do 2022-09-30 18:59:00

JĘZYK WYKŁADOWY

OPIS STUDIÓW

Studium umożliwia pogłębienie wiedzy z teologii oraz zdobycie umiejętności i kompetencji w obszarze różnych specjalności  teologicznych.

Przy wyborze dodatkowych modułów, (PST) umożliwi nabycie kwalifikacji do nauczania religii we wszystkich typach szkół, zgodnie z Porozumieniem pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski oraz Ministrem Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 roku w sprawie kwalifikacji zawodowych wymaganych od nauczycieli religii (porozumienie zacznie obowiązywać od 1 września 2019 roku):

1. Osoby posiadające przygotowanie psychologiczno-pedagogiczne uzyskują kwalifikacje do nauczania religii w wyżej wymienionych szkołach po spełnieniu łącznie następujących warunków:

- ukończenie PST (moduł A)

- zaliczenie przedmiotów katechetycznych (moduł B)

- pozytywne zaliczenie praktyk katechetycznych.

2. Osoby bez przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i teologicznego uzyskują kwalifikacje do nauczania religii w wyżej wymienionych szkołach po spełnieniu łącznie następujących warunków:

- ukończenie PST (moduł A)

- ukończenie Podyplomowych Studiów Katechetyczno-Pedagogicznych: przedmioty katechetyczne (moduł B) oraz psychologiczno-pedagogiczne (moduł C)

- pozytywne zaliczenie praktyk psychologiczno-pedagogicznych i praktyk katechetycznych.

ZASADY KWALIFIKACJI

Wymagane dokumenty:

1. kwestionariusz zgłoszeniowy  uzupełniony i podpisany z systemu IRK

2. dowód osobisty lub dokument równoważny - do wglądu

3. oryginał lub odpis  dyplomu ukończenia studiów wyższych mgr  - do wglądu

4. kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich

5. w przypadku osób duchownych zgoda przełożonych na podjęcie studiów

6. jedna  aktualna fotografia, jeśli zdjęcie nie zostało wgrane do systemu IRK

7. opinia proboszcza / nie dot. osób konsekrowanych/

WYSOKOŚC CZESNEGO
2100 zł za rok

DODATKOWE INFORMACJE
Istnieje możliwość opłaty jednorazowo lub w 2 ratach. Opłatę słuchacz wnosi na indywidualny numer konta w USOS-web, który student otrzyma po złożeniu wymaganych dokumentów
 i po immatrykulacji do systemu.

KIEROWNIK PODYPLOMOWEGO STUDIUM TEOLOGII
dr Aneta Rayzacher- Majewska