Podyplomowe Studia Kierownictwa Duchowego

Oferta Studiów skierowana jest do osób duchownych i świeckich posiadających ukończone studia wyższe. W sposób szczególny do przełożonych i formatorów zakonnych, formatorów i ojców duchownych seminariów duchownych, duszpasterzy zaangażowanych w posługę wobec różnego rodzaju ruchów i wspólnot życia chrześcijańskiego, wszystkich duszpasterzy i innych osób, które mogą stanąć wobec wyzwania, jakim jest towarzyszenie na drodze do zjednoczenia z Bogiem, wreszcie do tych wszystkich, którzy na tej drodze pragną pogłębiać swoją wiedzę z zakresu życia duchowego.

Zakres tematyczny

W ramach studiów prowadzone są min. nastepujące wykłady:

- podstawy teologiczne i zasady kierownictwa duchowego

- droga rozwoju życia duchowego

- antropologiczne podstawy duchowości chrześcijańskiej

- kierownictwo duchowe a psychoterapia

- kierownictwo duchowe na drodze zjednoczenia mistycznego

- elementy kierownictwa duchowego w sytuacji zniewoleń demonicznych

- kierownictwo duchowe wobec konfliktów małżeńskich i rodzinnych

- kierownictwo duchowe na drodze życia konsekrowanego

- studia odbywają się w cyklu dwuletnim

Zespoł wykładowców

Trzon zespołu stanowią pracownicy naukowi Sekcji Teologii Duchowości Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie: ks. prof. Stanisław Urbański, ks. prof. UKSW dr hab. Marek Tatar,  ks. prof. Czesław Parzyszek. Poza pracownikami sekcji także: ks. dr Wiesław Jankowski (teolog, egzorcysta), ks. prof. UKSW dr hab. Włodzimierz Gałązka, mgr Elżbieta Stawińska ( długoletni pedagog szkolny)

REKRUTACJA 2018/2019

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia podyplomowe  jest rejestracja na stronie internetowej www.podyplomowe.uksw.edu.pl oraz złożenie kompletu dokumentów w dziekanacie wydziału  (pok.41) do dnia 30.09.2018 roku. Rejestracja na studia będzie otwarta od dnia 01 maja 2018 roku. Zapraszamy!

Wymagane dokumenty:

- kwestionariusz osobowy uzupełniony i podpisany z systemu

- dowód osobisty do wglądu w celu potwierdzenia danych

- odpis i kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych

-  w przypadku osób duchownych zgoda przełożonych na podjęcie studiów

- dwie aktualne fotografie

KONTAKT: