Finały Olimpiady o św. Maksymilianie

W dniach 11 i 12 kwietnia 2018 r. odbyły się finały XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, których współorganizatorem jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oprócz naszej Uczelni organizatorami byli: franciszkanie z Siedlec, oraz trzy polskie prowincje franciszkańskie. Celem konkursu, który w tym roku odbywał się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, było przybliżenie młodemu pokoleniu niezwykłej postaci św. Maksymiliana. Olimpiada zorganizowana była na trzech szczeblach edukacyjnych. Brali w niej udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W konkursie wiedzy o św. Maksymilianie uczestniczyła młodzież z całej Polski. W tym roku zarówno w gimnazjach, jak i szkołach ponadgimnazjalnych obowiązujące lektury to: o. Albert Wojtczak „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe” (wydanie II i późniejsze), „ABC Rycerstwa Niepokalanej” (Wydanie II) opr. o. Stanisław Piętka oraz Ewangelia według św. Łukasza.

W pierwszym etapie – szkolnym wzięło udział prawie 1  tys. gimnazjalistów i uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Etap II (diecezjalny) przeprowadzono w 19 ośrodkach diecezjalnych 8 marca 2018 roku.

Na finał do Siedlec 11 kwietnia 2018  roku wraz z opiekunami przyjechało 69 gimnazjalistów. Wśród nich zwyciężyła Dorota Wyszka - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Rzerzęczycach. Do finału dla szkół ponadgimnazjalnych w dniu 12 kwietnia 2018 roku przystąpiło 63 uczniów. Pierwsze miejsce   zajęła Agata Mućko - Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.

Oprócz cennych nagród materialnych laureaci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych otrzymali indeksy na wszystkie kierunki Wydziału Teologicznego naszego Uniwersytetu.

Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach