Konferencja o bł. ks. Popiełuszce na UKSW w Warszawie (18.10.2018)

"Wiara i patriotyzm. Msze za Ojczyznę bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W 100. lecie odzyskania niepodległości" - pod takim tytułem odbędzie się ogólnopolska konferencja zorganizowana przez Uniwersytet  Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z Instytutem Pamięci Narodowej. Patronat Narodowy nad imprezą objął prezydent RP Andrzej Duda.

Konferencję otworzą: kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW oraz dr Jarosław Szarek, prezes IPN. W programie przewidziane są wystąpienia znanych historyków i znamienitych znawców tematu, m.in. prof. Jana Żaryna z UKSW, senatora RP, ks. prof. Józefa Naumowicza z UKSW, notariusza procesu kanonizacyjnego bł. Ks. Popiełuszki, dr Mileny Kindziuk z UKSW, autorki najnowszej książki o ks. Jerzym pt. "Popiełuszko.Biografia", dr. Rafała Łatki z Biura Badań Historycznych IPN, prof. Pawła Skibińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego.

Cały program jest dostępny na stronie prezydent.pl oraz na stronach internetowych UKSW, IPN, także na fecebooku i twitterze.

Pobierz program

Konferencja odbedzie się 18 października o godz. 10.00, UKSW, ul. Dewajtis 5, Aula Jana Pawła II.

Wstęp wolny.