Międzynarodowy Kongres Personalizmu (12-16 sierpnia 2019 roku )

W dniach 12-16 sierpnia 2019 roku odbędzie się Międzynarodowy Kongres Personalizmu, który zgromadzi wielu wybitnych filozofów i teologów,  przedstawicieli różnych narodów i religii z całego świata, aby wspólnie rozeznawać współczesną sytuację człowieka jako osoby we wspólnocie: w jego relacji do Osób Boskich oraz w relacji do bliźnich. Kongres odbędzie się w Izraelu, na Górze Błogosławieństw w Domus Galilaeae, który został poświęcony w 2000 roku Wielkiego Jubileuszu przez św. Jana Pawła II, Wielkiego Personalistę.

Głównym organizatorem Kongresu jest ks. prof. Bogumił Gacka, MIC (kierownik Katedry Personalizmu Chrześcijańkiego UKSW) we współpracy z prof. Randallem Auxierem (Southern Illinois University, USA), prof. Juanem Manuelem Burgosem (prezes Iberoamerkańskiego Stowarzyszenia Personalizmu) oraz panem Cezarym Ritterem (dyrektor Biura Stowarzyszenia Naukowego Personalizm). Honorowy Patronat nad Kongresem objęli: Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita-Senior Archdiecezji Krakowskiej; Jego Eminencja Kardynał Gianfranco Ravasi, Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

Podczas Kongresu głos zabiorą znakomici znawcy – przedstawiciele myśli personalistycznej, m.in.: prof Rocco Buttiglione (Papieski Uniwersytet Laterański w Rzymie), prof. John F. Crosby (Franciscan University of Steubenville, USA), prof. Juan Manuel Burgos (Uniwersytet San Pablo CEU, Madryt), ks. prof. Krzysztof Góźdź (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), mgr inż. Stanisław Kolbusz i mgr inż. Sławomir Gacka (fundatorzy Kręgu Zdrowa Ziemia, firma ProBiotics Polska), dr Colin Patterson (John Paul II Institute for Marriage and Family, Melbourne, Australia). Został też zaproszony prof. George Weigel (Ethics and Public Policy Center, Waszyngton), a także Rabini z Izraela. Kongres zostanie zakończony recitalem fortepianowym Tomasza Rittera, zwycięzcy I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie w roku 2018, uroczystym Bankietem oraz wizytą w Jerozolimie.