Boże Narodzenie 2018

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,
a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i chleba.
Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.
                                                            Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.

Wszystkim pracownikom, studentom i doktorantom Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie składam serdeczne życzenia dobrego, pełnego miłości i życzliwości przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego, a także błogosławieństwa Bożego pokoju na cały Rok Pański 2019.

Ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik

Dziekan Wydziału Teologicznego UKSW

Zaproszenie na pierwszy wspólny opłatek Wydziału Teologicznego (17.12.2018)

W imieniu Dziekana i Kolegium Dziekańskiego serdecznie zapraszamy  wszystkich pracowników, studentów i doktorantów na pierwszy wspólny opłatek Wydziału Teologicznego w dniu 17.12.2018 r. (poniedziałek).

Uroczystość rozpocznie się  o godz. 13.00 w Auli Jana Pawła II. Przewidywany czas uroczystości 13.00-15.00.

Od godziny 15.00 wykłady według planu.

VIII Maraton Apologetyczny UKSW, Apologia i Dziennikarstwo (13.12.2018)

Instytut Dialogu Kultury i Religii, Katedra Eklezjologii i Prakseologii Apologijnej zaprasza na VIII Maraton Apologetyczny UKSW, Apologia i Dziennikarstwo, który odbędzie się 13 grudnia 2018 r., sala 313, w godz. 11.30-13.00

Pobierz program

Subskrybuje zawartość