Międzynarodowy Kongres Personalizmu (12-16 sierpnia 2019 roku )

W dniach 12-16 sierpnia 2019 roku odbędzie się Międzynarodowy Kongres Personalizmu, który zgromadzi wielu wybitnych filozofów i teologów,  przedstawicieli różnych narodów i religii z całego świata, aby wspólnie rozeznawać współczesną sytuację człowieka jako osoby we wspólnocie: w jego relacji do Osób Boskich oraz w relacji do bliźnich. Kongres odbędzie się w Izraelu, na Górze Błogosławieństw w Domus Galilaeae, który został poświęcony w 2000 roku Wielkiego Jubileuszu przez św. Jana Pawła II, Wielkiego Personalistę.

Głównym organizatorem Kongresu jest ks. prof. Bogumił Gacka, MIC (kierownik Katedry Personalizmu Chrześcijańkiego UKSW) we współpracy z prof. Randallem Auxierem (Southern Illinois University, USA), prof. Juanem Manuelem Burgosem (prezes Iberoamerkańskiego Stowarzyszenia Personalizmu) oraz panem Cezarym Ritterem (dyrektor Biura Stowarzyszenia Naukowego Personalizm). Honorowy Patronat nad Kongresem objęli: Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita-Senior Archdiecezji Krakowskiej; Jego Eminencja Kardynał Gianfranco Ravasi, Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe w X rocznicę śmierci ks. prof. Tadeusza Dajczera pt. "Ks. prof. dr hab. Tadeusz Dajczer (1931-2009) - badacz i znawca religii przeszłości i doby współczesnej" (07.09.2019)

Katedra Religiologii i Ekumenizmu Wydziału Teologicznego, Katedra Psychologii Rozwoju Człowieka Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej, Katedra Metafizyki Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej zapraszają na Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe w X rocznicę śmierci ks. prof. Tadeusza Dajczera  pt. "Ks. prof. dr hab. Tadeusz Dajczer (1931-2009) - badacz i znawca religii przeszłości i doby współczesnej", które odbędzie się 7 września 2019 r. , ul. Dewajtis 5, Aula Jana Pawła II.

Pobierz program

Projekt „Katecheta – człowiek z klasą. Program innowacyjnego przygotowania pedagogicznego do nauczania religii”

Na Wydziale Teologicznym UKSW rozpoczyna się realizacja projektu „Katecheta – człowiek z klasą. Program innowacyjnego przygotowania pedagogicznego do nauczania religii” dofinansowany z Funduszy Europejskich. Projekt będzie trwał 38 miesięcy (1.08.2019-30.09.2022), a jego kierownikiem jest dr Aneta Rayzacher-Majewska – adiunkt w Katedrze Katechetyki Fundamentalnej i Materialnej.

Rekrutacja: Szkoła Doktorska, Specjalistyczne Studia Ad Licentiam

SZKOŁA DOKTORSKA

W związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 20 lipca 2018 Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce od roku akademickiego 2019/2020 forma  kształcenia doktorantów oraz sposób rekrutacji ulegną zmianie. Dotychczasowe studia doktoranckie zastąpi Szkoła Doktorska UKSW do której mogą się rekrutować osoby posiadające dyplom licencjata kanonicznego.

SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE (AD LICENTIAM)

Konferencja naukowa "Chrześcijańska troska o dzieło stworzenia - perspektywa ekologiczna" (12.07.2019)

Katedra Historii Dogmatów Wydziału Teologicznego zorganizowała w dniu 12 lipca 2019 r. Ogólnopolską Konferencję Interdyscyplinarną "Chrześcijańska troska o dzieło stworzenia - perspektywa ekologiczna". Konferencja odbyła się w Wyszkowie w Sanktuarium Świętej Rodziny.

Pobierz plakat

Samorząd Studentów UKSW zaprasza na wyjazd integracyjny UKSW - CAMP ZERO

Samorząd Studentów UKSW zaprasza po raz 8 wszystkich absolwentów, obecnych i nowych studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jak również ich przyjaciół na: NAJWIĘKSZY WYJAZD INTEGRACYJNY UKSW - CAMP ZERO!

Subskrybuje zawartość