Konferencja naukowa " Jan Paweł II na Kubie" (05.03.2020)

Instytut Papieża Jana Pawła II, Katedra Misjologii Instytutu Nauk Teologicznych UKSW zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Misjologiczną "Jan Paweł II na Kubie", która odbędzie się 5 marca 2020 r, ul. Dewajtis 5, sala 223.

Pobierz program

IX Konferencja Ochrony Zdrowia "Ból i cierpienie - ognisko światła i ciemności. Choroby wieku podeszłego" (28.03.2020)

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wraz ze współorganizatorami zapraszają na IX Konferencję Ochrony Zdrowia "Ból i cierpienie - ognisko światła i ciemności. Choroby wieku podeszłego", która odbedzie się 28 marca 2020 r., ul. Dewajtis 5, Aula Jana Pawła II, godz. 10.00.

Pobierz program

Erasmus+ / rejestracja na egzamin z języka obcego

Najbliższe terminy egzaminów z języków obcych w ramach programu Erasmus+ zaplanowane są w terminie 18-21.02.2020.
Z uwagi na względy organizacyjne oraz w trosce o sprawne przygotowanie i przeprowadzenie egzaminów koordynator programu Erasmus+ w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, ks. Rafał Leśniczak, zwraca się z uprzejmą prośbą do studentów IEMiD o zgłaszanie mu drogą mailową zamiaru uczestnictwa w ww. egzaminie (numer albumu, zdawany język, wydział). Termin zgłaszania: 10.02.2020.
Kontakt mailowy do koordynatora:
ks. dr hab. Rafał Leśniczak
E-mail: r.lesniczak@uksw.edu.pl

Sekretariat Studium Języków Obcych UKSW zwraca się także do studentów z uprzejmą prośbą, aby swoje zgłoszenia
/dostępne na stronie SJO/ wysyłali najpóźniej do 12.02.2020.

Pracownicy Wydziału Teologicznego UKSW członkami Komitetu Nauk Teologicznych PAN

Pracownicy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie znaleźli się wśród członków Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020 - 2023. Są to:

ks. prof. UKSW dr hab. Bartosz Adamczewski (INT, Zakład Nauk Biblijnych),
ks. prof. dr hab. Janusz Kręcidło (INT, Zakład Nauk Biblijnych),
prof. UKSW dr hab. Monika Przybysz (IEMiD),
prof. dr hab. Eugeniusz Sakowicz (INT, Zakład Dialogu Religijnego),
ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik (INT, Zakład Teologii Praktycznej)

Rekrutacja na studia w programie Erasmus+

W terminie 15.01-14.02.2020 r. otwarta jest rejestracja on-line kandydatów na wyjazd na studia za granicą w programie Erasmus+. Należy postarać się m.in. o opinię opiekuna roku, którą powinien on wystawić do dnia 14.02.2020 r. w systemie USOSweb.
Więcej informacji na stronie

Boże Narodzenie 2019 - Życzenia

Patrzę w żłóbek. I nie może opuścić mnie myśl niepojęta, ale przecież bezwzględnie prawdziwa, że On, Bóg, raz stając się Człowiekiem, już nigdy nie przestanie być Człowiekiem. Bóg już zawsze, na wieczność, będzie Człowiekiem. W Trójcy Świętej jest na wieki człowieczeństwo Syna Bożego. I to wszystko – dla mnie.

Stefan Kardynał Wyszyński

W imieniu Rady Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie składam pracownikom, studentom i doktorantom serdeczne życzenia dobrego przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego, wypełnionego zachwytem nad tym, że Bóg stał się dla nas Człowiekiem.

Niech ta radość przeniknie cały Rok Pański 2020.

Ks. prof dr hab Piotr Tomasik

Dziekan Wydziału Teologicznego