Rekrutacja: Szkoła Doktorska, Specjalistyczne Studia Ad Licentiam

SZKOŁA DOKTORSKA

W związku z wejściem w życie Ustawy z dnia 20 lipca 2018 Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce od roku akademickiego 2019/2020 forma  kształcenia doktorantów oraz sposób rekrutacji ulegną zmianie. Dotychczasowe studia doktoranckie zastąpi Szkoła Doktorska UKSW do której mogą się rekrutować osoby posiadające dyplom licencjata kanonicznego.

SPECJALISTYCZNE STUDIA TEOLOGICZNE (AD LICENTIAM)

Międzynarodowy Kongres Personalizmu (12-16 sierpnia 2019 roku )

W dniach 12-16 sierpnia 2019 roku odbędzie się Międzynarodowy Kongres Personalizmu, który zgromadzi wielu wybitnych filozofów i teologów,  przedstawicieli różnych narodów i religii z całego świata, aby wspólnie rozeznawać współczesną sytuację człowieka jako osoby we wspólnocie: w jego relacji do Osób Boskich oraz w relacji do bliźnich. Kongres odbędzie się w Izraelu, na Górze Błogosławieństw w Domus Galilaeae, który został poświęcony w 2000 roku Wielkiego Jubileuszu przez św. Jana Pawła II, Wielkiego Personalistę.

Głównym organizatorem Kongresu jest ks. prof. Bogumił Gacka, MIC (kierownik Katedry Personalizmu Chrześcijańkiego UKSW) we współpracy z prof. Randallem Auxierem (Southern Illinois University, USA), prof. Juanem Manuelem Burgosem (prezes Iberoamerkańskiego Stowarzyszenia Personalizmu) oraz panem Cezarym Ritterem (dyrektor Biura Stowarzyszenia Naukowego Personalizm). Honorowy Patronat nad Kongresem objęli: Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita-Senior Archdiecezji Krakowskiej; Jego Eminencja Kardynał Gianfranco Ravasi, Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

Konferencja naukowa "Chrześcijańska troska o dzieło stworzenia - perspektywa ekologiczna" (12.07.2019)

Katedra Historii Dogmatów Wydziału Teologicznego zorganizowała w dniu 12 lipca 2019 r. Ogólnopolską Konferencję Interdyscyplinarną "Chrześcijańska troska o dzieło stworzenia - perspektywa ekologiczna". Konferencja odbyła się w Wyszkowie w Sanktuarium Świętej Rodziny.

Pobierz plakat

Samorząd Studentów UKSW zaprasza na wyjazd integracyjny UKSW - CAMP ZERO

Samorząd Studentów UKSW zaprasza po raz 8 wszystkich absolwentów, obecnych i nowych studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jak również ich przyjaciół na: NAJWIĘKSZY WYJAZD INTEGRACYJNY UKSW - CAMP ZERO!

Zebranie ogólne pracowników i Rada Wydziału Teologicznego (24.06.2019)

Szanowni Pracownicy Wydziału Teologicznego

Serdecznie zapraszamy na zebranie ogólne pracowników i posiedzenie Rady Wydziału Teologicznego w dniu 24 czerwca 2019 roku (Aula Jana Pawła II):

godz. 10.00 (zebranie ogólne wszystkich pracowników naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych WT)

po zebraniu ogólnym  - posiedzenie Rady Wydziału Teologicznego (dotyczy stałych członków Rady Wydziału)

- II część naukowa - (wszyscy samodzielni pracownicy WT)

godz. 13.30  - spotkanie wszystkich pracowników dot. oceny dorobku naukowego w kontekście przyszłej parametryzacji

Subskrybuje zawartość